Bliżej piękna

Jak znaleźć motywację, żeby schudnąć?

Grudzień 6, 2016

Porozmawiamy o tym, jak znaleźć motywację, żeby schudnąć.  Jak w pełni świadomie i ze zrozumieniem podejść do tematu diety. Dlaczego to jest ważne, że schudniesz? Co trzeba zrobić, żeby zrzucić zbędne kilogramy?

Takie pytania często pojawiają się u nas w głowie.

Od czego zacząć?

Zmniejszenie masy ciała nie musi zaczynać się od przeglądu lodówki. Trzeba podejść z odpowiednim nastawieniem do całej sprawy. Ażeby proces odchudzania nie był wielkim wyrzeczeniem, a stał się inspirującym wyzwaniem i był skuteczny, konieczne jest zdefiniowanie motywacji.

Wielu ludzi marzy o harmonii, nie zdając sobie sprawy, że marzenie i cel – to dwie różne rzeczy.

Marzenie nie wymaga konkretnych działań. Można w nieskończoność marzyć o pięknej, szczupłej sylwetkę, interesującej przyszłości i przy tym nic nie robić.

Dobrze sformułowany cel wymaga działania i staje się koniecznością.

Twoje marzenie z pewnością stanie się CELEM, kiedy zrozumiesz, dlaczego to jest ci potrzebne.  Wiele osób motywuje chęć ubrania starych ubrań, które kiedyś nosiły, a w które chciałyby się teraz wcisnąć. Inni chcą schudnąć dla kogoś, zamiast dla siebie, na przykład pragną zmienić wagę by podobać się ukochanej osobie. Pojawia się jednak obawa:, „Co jeżeli nie wrócę do swojej dawnej formy i nigdy nie wejdę w te dżinsy? Co jeżeli schudnę, a on/ona mimo wszystko mnie nie pokocha?”

Myśląc w ten sposób można się pogrążyć w smutku. Może pojawić się rozczarowanie, powodując w nas chęć zjedzenia czegoś nadmiernie słodkiego, czy tłustego. W rezultacie – dodatkowe kilogramy, lub gwałtowny powrót do wagi sprzed odchudzania.

Tytułem zakończenia

Na pytanie: „Jak przekonać siebie, żeby schudnąć?”. Warto odpowiedzieć sobie innym pytaniem:, „Co zyskam, kiedy schudnę?” Dla każdego, co innego ma wartość.  To może być: zdrowie, piękny wygląd, pewność siebie, itd. Wiele przyjemnych zmian w życiu może pojawić się wraz z utratą nadwagi.
Podsumowując chciałabym powiedzieć, że głównym celem odchudzania nie powinna być pożądana cyfra na wadze, ale nowe osiągnięcia, które wniosą harmonię w twoje życie.

 

Weronika Zabila

 

 

 

Zainteresują Cię

Bez Komentarzy

Skomentuj