Bliżej piękna

Jak ubierać się, aby optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę?

Grudzień 2, 2016

Szukasz sposobu by zatuszować zbędne kilogramy? Sprawdź, jak ubierać się, aby optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę.

Poznaj dziesięć wskazówek, dzięki którym  będziesz wyglądać jeszcze atrakcyjniej.

  1. Załóż czarne rajstopy oraz czółenka na obcasie w tym samym kolorze. To jeden z najlepszych sposobów, aby wydłużyć i wysmuklić nogi! Jeśli jest ciepło, zastosuj cieliste rajstopy, oraz w tym samym kolorze czółenka, lub sandały na obcasie; jeden kolor sprawi, że Twoje nogi wydadzą się dłuższe!
  2. Dekolt w serek optycznie wydłuża szyję oraz delikatnie zmniejsza biust. Szczególnie polecany dla kobiet z obfitszymi kształtami.
  3. Ubrania, na których widoczne są pionowe pasy optycznie odejmą Ci kilka kilogramów.
  4. To nieprawda, że tylko czarny wyszczupla. Spróbuj też jak działają inne kolory takie jak granat, grafit, bordo czy ciemna zieleń!
  5. Jeżeli tylko masz możliwość odsłaniaj jedno z najszczuplejszych miejsc w naszym ciele, jakim są nadgarstki u rąk. Zawsze podwijaj rękawy na wysokość ¾, a także nie zasłaniaj ich ciężkimi bransoletkami!
  6. W cieplejsze dni, jeśli chcesz wyszczuplić sylwetkę nie zakładaj butów zasłaniających kostki na nogach. To również bardzo szczupłe miejsce, które jeśli pokażesz może zdziałać cuda!
  7. Duży wisiorek kończący się na wysokości biustu lub lekko pod nim również świetnie wyszczupli górną część Twojej sylwetki. Taka biżuteria świetnie się sprawdzi podczas kolacji.
  8. Aby optycznie dodać sobie kilku centymetrów wzrostu ubieraj się w jednym kolorze lub w podobnej bazie kolorystycznej. Pamiętaj, że jeżeli ubierasz części garderoby, które kontrastują ze sobą, Twoja sylwetka może wydawać się nieco krótsza.
  9. Coraz bardziej powszechna staje się bielizna wyszczuplająca. Niektóre Panie stosują ją nawet na co dzień do pracy. Świetnie maskuje niedoskonałości figury, oraz odpowiednio dobrana, rewelacyjnie podkreśla talię!
  10. Ostatnim sposobem na wydłużenie i wysmuklenie sylwetki jest połączenie spodni typu “bootcut” czyli rozszerzonych w nogawkach razem z obcasami. Ważne jest, aby spodnie zakrywały buty i były na długość około 1 cm ponad ziemią (mierzone w bucie na obcasach).

Rada stylistki

Jeżeli jesteś rozmiarem 44 + wybieraj ubrania, które będą dopasowane do Twoje sylwetki. Nie mogą one być ani za luźne ani za obcisłe. Jeżeli ciężko Ci jest dobrać odpowiedni rozmiar, który będzie przylegał do Twojej figury, kup ubranie w rozmiarze większym o jeden od swojego, oraz zanieś je do poprawek krawieckich. Pamiętaj, że ubierając się w „za luźne worki” nie ukryjesz mankamentów sylwetki, a wręcz przeciwnie, możesz swoją posturę niepotrzebnie powiększyć.

Zofia Kulewicz
Osobista Stylistka | Personal Shopper
tel. 508091078  

Zainteresują Cię

Bez Komentarzy

Skomentuj